Parapety

Parapety vnější

Venkovní tažený hliníkový parapet

Námi dodávané venkovní tažené hliníkové parapety snesou veškeré nároky kladené na tento výrobek.
Jako výchozí surovina pro výrobu je použita slitina AlMgSi5. Protlačení základního materiálu přes formu je surová parapetní deska zchlazena a ošetřena buď eloxováním nebo vypalovaným lakem. Takto upravený parapet je pak připraven na ty nejtvrdší povětrnostní podmínky. Pro dokonalé "zapadnutí" do fasády stavby se používá celá řada krytek, spojek a upevňovacích prvků. V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat i v jiných něž základních dezénech. K dispozici je samozřejmě celá škála RAL.

Ohýbaný hliníkový parapet

Ohýbaný hliníkový parapet je ekonomicky velmi atraktivní varianta k taženému parapetu, který plně nahrazuje nejen esteticky ale je i velmi kvalitní náhradou mechanických vlastností i když je samozřejmé, že parametrů taženého parapetu nedosahuje.

Pro základ výroby tohoto parapetu je použit práškovou barvou upravený hliníkový plech (slitina Almg3)o síle min. 0,8mm. Příslušenství je jako u tažených parapetů. V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat. K dispozici je samozřejmě celá škála RAL.

Barevnost hliníkových parapetů (180 barev palety RAL)
Hliníková okna -  system MB 45

Parapety vnitřní

Vnitřní PVC parapetní deska

Pro výrobu PVC parapetů DECEUNINCK se používají výhradně nerecyklované komponenty.
Jako výchozí surovina se používá materiál pro výrobu okenních profilů. Povrch je potažen dekorativní CPL laminátovou folií.
Pouze za dodržení těchto základních předpokladů se dají dodržet vysoké nároky na mechanické vlastnosti touto technologií vyráběných parapetů.
V jiném případě může vlivem umístění parapetu docházet ke změně mechanických vlastností materiálu a výrobku.
Pro zakončení parapetu v interiéru se využívají umělohmotné PVC krytky.


Ečer OKNA
Lipová 197, 290 01 Poděbrady

M: +420 325 516 277
E: info@okna-ecer.cz

Copyright © 2019 by Ečer OKNA | realizace Regional | Administrace